Wybór konkretnego budulca, z jakiego mają być zrobione zbiorniki procesowe, jest uwarunkowany rodzajem medium oraz temperaturą jego pracy. Zbiornik wykonany z materiału nieprzystosowanego do składowania żrących lub trujących substancji stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia osób przebywających w jego otoczeniu. Dlatego też jako eksperci zawsze ustalamy szczegóły na temat składowanej cieczy.
REMER POLSKA
Zbiorniki procesowe
By składować materiały płynne lub półpłynne, nie wystarczą zwykłe pojemniki. Do przechowywania cieczy idealnie nadają się te procesowe, o kształcie prostopadłościennym. Stosuje się je do przeprowadzania obróbki najróżniejszych mediów we wszystkich dziedzinach przemysłu (np. są one używane w galwanizerniach). Z tego względu posiadają one specjalne właściwości fizyczne, pozwalające na bezpieczne przechowywanie różnych substancji chemicznych.
Zbiorniki procesowe – zwróć uwagę na materiał!
Wszystkie dostępne pojemniki projektujemy, używając narzędzi 3D CAD. W praktyce oznacza to, iż jesteśmy w stanie – na życzenie klienta – modyfikować zamówienie tak, by odpowiadało ono danej fabryce. Oferowane przez nas zbiorniki procesowe pozwalają na skonstruowanie skomplikowanych linii produkcyjnych, w których wykorzystuje się różnego rodzaju substancje chemiczne. Przechowywanie substratów w odpowiednich warunkach – szczelnie odseparowanych od otoczenia – pozwala zachować ich należyte właściwości fizykochemiczne. Z tego względu takie zasobniki spotyka się we wielu branżach: od spożywczej, przez farmaceutyczną czy budowlaną, aż po obróbkę metali bądź przemysł rafineryjny.
Warianty oferowanych przez nas zbiorników procesowych
Zbiorniki z zespawanych płyt
- Zbiorniki otwarte czy z rantem.
- Zbiorniki zamknięte lub ewentualnie z pokrywą nasadzaną, lub na zawiasie.
- Dno płaskie.
- Dno skośne.
- Dno stożkowe.
Elementy wyposażenia zależne od procesów produkcyjnych:
- przegrody,
- przegrody kaskadowe,
- orurowanie wewnętrzne,
- włazy rewizyjne,
- korytka oraz rynny przelewowe,
- izolacja ścian bocznych oraz dna,
- króćce i kołnierze,
- uchwyty do szyn prądowych oraz trawers,
- drabiny i podesty obsługowe,
- uchwyty transportowe,
- tabliczka znamionowa.
Nasze zbiorniki procesowe znajdują zastosowanie w różnorodnych liniach oraz na kilku etapach przygotowania wstępnego. Wykorzystujemy materiały certyfikowanych dostawców – stawiamy tu przede wszystkim na PP, PE, PVC, a także PVDF. W zależności od potrzeb naszych klientów możemy zrobić również zbiornik stalowy, a następnie wyłożyć go tworzywem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Wszystkie nasze zbiorniki są projektowane przy użyciu narzędzi 3D CAD. Natomiast po ich zaprojektowaniu sprawdzamy je za pomocą programów MES.