REMER POLSKA

Oczyszczalnie ścieków galwanicznych

Jedną z najważniejszych części każdej budowli przemysłowej są sprawne sieci rurociągowe, bez których żadna większa firma nie może poprawnie funkcjonować. Naszym zadaniem jest projektowanie i budowa nowoczesnych oraz zaawansowanych technologicznie oczyszczalni ścieków przemysłowych, które pozwalają na kompleksowe rozwiązanie problemu związanego z gospodarką wodno-ściekową zakładu produkcyjnego.

Dlaczego oczyszczalnie ścieków galwanicznych są tak istotne dla środowiska?

Ścieki galwaniczne są uznawane za bardzo niebezpieczne dla środowiska. Jest tak, ponieważ zawierają one ogromne ilości metali ciężkich, które formują się w fazie produkcyjnej. Gdyby nie były one oczyszczane, poprzez użycie specjalistycznych filtrów oraz maszyn filtrujących, stanowiłyby zagrożenie dla wszystkich żywych organizmów. Ich przedostanie się do gleby skutkowałoby również ewentualnym zanieczyszczeniem powietrza, co z kolei mogłoby prowadzić do przewlekłych chorób oddechowo-krążeniowych.

Dodatkowo, ważnym aspektem całego procesu jest powrót wody do obiegu przemysłowego po jej oczyszczeniu. Składowanie ścieków galwanicznych byłoby, co najmniej, problematyczne, chociażby przez ich ilość i potrzebę przechowywania ich w odpowiednich kanistrach. Oczyszczając pozostałości przemysłowe nie tylko pozbywamy się tego problemu, ale również oszczędzamy wodę, co również przyczynia się do poprawy sytuacji ekosystemu naszej planety.

Jak i dlaczego powstają odpady galwaniczne?

Odpady galwaniczne powstają, najczęściej, w przedsiębiorstwach takich jak farbiarnie lub malarnie. Szczególnie farby zawierają wiele metali ciężkich, których stężenie należy zmniejszyć przed wypuszczeniem produktu na rynek konsumencki. Pozostałości tego procesu tworzą opisywane odpady, które, następnie, zostają przefiltrowane i oczyszczone, a wodę można użyć ponownie przy procesie produkcyjnym.

By skutecznie odprowadzać zanieczyszczoną ciecz, warto powierzyć implementację odpowiedniej konstrukcji specjalistom, którzy zaprojektują idealną sieć wodociągową przystosowaną do potrzeb Twojej firmy.

Zaprojektowany przez nas neutralizator ścieków w sposób, w pełni automatyczny steruje procesami fizyko-chemicznymi, tak aby ścieki wytwarzane w zakładzie produkcyjnym, mogły zostać bezpiecznie odprowadzone do kanalizacji.

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, szczegółowo analizując potrzeby i możliwość Inwestora, ilości i jakość ścieków, a następnie proponujemy najodpowiedniejsze, autorskie rozwiązanie techniczno-technologiczne. Nasze urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych . Uzbrojone są w wysokiej klasy armaturę, dlatego są wytrzymałe i niezawodne.

Nasza oferta obejmuje

  • kompaktową dostawę urządzeń,
  • montaż i rozruch urządzeń,
  • szkolenie obsługi,
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
  • pełną dokumentację DTR

Co nas wyróżnia?

  • Wieloletnie doświadczenie
  • Wysokiej jakości urządzenia dostosowane indywidulanie do potrzeb każdego klienta.
  • Profesjonalne doradztwo przy doborze urządzeń oraz fachowe usługi podczas realizację projektu.
  • Kompleksowość oferty

Gwarantujemy pewność inwestycji oraz długoterminową opłacalności.