REMER POLSKA

Oczyszczalnia ścieków przemysłowych – galwanicznych

Jedną z najważniejszych części każdej budowli przemysłowej są sprawne sieci rurociągowe, bez których żadna większa firma nie może funkcjonować. Naszym zadaniem jest projektowanie, a także budowa nowoczesnych oraz zaawansowanych technologicznie oczyszczalni ścieków przemysłowych pozwalających na kompleksowe rozwiązanie problemu związanego z gospodarką wodno-ściekową.

Dlaczego oczyszczalnie ścieków galwanicznych są tak istotne dla środowiska?

Ścieki galwaniczne są uznawane za bardzo niebezpieczne dla środowiska, ponieważ zawierają ogromne ilości metali ciężkich, które formują się w fazie produkcyjnej. Gdyby nie były one oczyszczane – poprzez użycie specjalistycznych filtrów oraz maszyn filtrujących – stanowiłyby zagrożenie dla wszystkich żywych organizmów. Ich przedostanie się do gleby skutkowałoby również ewentualnym zanieczyszczeniem powietrza, co z kolei mogłoby prowadzić do przewlekłych chorób oddechowo-krążeniowych.

Ważnym aspektem całego procesu jest powrót wody do obiegu przemysłowego po jej oczyszczeniu. Składowanie ścieków galwanicznych byłoby co najmniej problematyczne – chociażby przez ich ilość oraz potrzebę przechowywania w odpowiednich kanistrach. Oczyszczając pozostałości przemysłowe, nie tylko pozbywamy się tego problemu, ale również oszczędzamy wodę, co także przyczynia się do poprawy sytuacji ekosystemu naszej planety.

Jak i dlaczego powstają odpady galwaniczne?

Odpady galwaniczne powstają najczęściej w przedsiębiorstwach takich jak farbiarnie lub malarnie. To szczególnie farby zawierają wiele metali ciężkich, których stężenie należy zmniejszyć przed wypuszczeniem produktu na rynek konsumencki. Pozostałości tego procesu tworzą opisywane powyżej odpady, które następnie zostają przefiltrowane oraz oczyszczone.

By skutecznie odprowadzać zanieczyszczoną ciecz, warto powierzyć implementację odpowiedniej konstrukcji specjalistom, którzy zaprojektują idealną sieć wodociągową przystosowaną do potrzeb Twojej firmy.

Zaprojektowany przez nas neutralizator ścieków, w pełni automatyczny sposób, steruje procesami fizykochemicznymi, tak aby ścieki wytwarzane w zakładzie produkcyjnym mogły zostać bezpiecznie odprowadzone do kanalizacji.

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, szczegółowo analizując potrzeby i możliwości inwestora, a także ilość oraz jakość ścieków. Proponujemy najlepsze, autorskie rozwiązania techniczno-technologiczne, które wykorzystujemy przy budowie oczyszczalni ścieków przemysłowych. Nasze urządzenia zostały wykonane ze stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych. Ponadto są uzbrojone w wysokiej klasy armaturę, dlatego wyróżnia je duża wytrzymałość, jak również niezawodność.

Nasza oferta obejmuje:

  • kompaktową dostawę urządzeń,
  • montaż i rozruch urządzeń,
  • szkolenie z obsługi,
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
  • pełną dokumentację DTR.

Co nas wyróżnia?

  • Wieloletnie doświadczenie,
  • wysokiej jakości urządzenia indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego klienta,
  • profesjonalne doradztwo przy doborze urządzeń oraz fachowe usługi podczas realizacji projektu,
  • kompleksowość oferty.

Gwarantujemy pewność inwestycji oraz długoterminową opłacalność.