REMER POLSKA

Wanny galwaniczne

REMERPOLSKA Sp. z o. o. sp.k. projektuje, produkuje i dostarcza sprzęt dla różnych gałęzi galwanicznej galwanizacji: budowy maszyn, chemii, metalurgii i innych dziedzin.

Produkujemy nowy sprzęt, a także odtwarzamy istniejący, który wyszedł z działania z powodu zużycia chemicznego i korozyjnego.

Każdy element poszycia jest produkowany zgodnie z konkretnymi życzeniami naszych klientów.

Nasza firma jest w stanie wyprodukować urządzenia galwaniczne o różnym stopniu złożoności do dowolnej powłoki galwanicznej.

Wanny galwaniczne są głównym sprzętem stosowanym do powlekania galwanicznego.

Używamy wysokiej jakości surowców od wiodących producentów w Europie do produkcji kąpieli galwanicznych:

  • Polipropylen (PP-H, PP-R, PP-C, PPs, PPs-el)
  • Polietylen (PE 100, PE 100 RC, PE-el)
  • Polichlorek winylu (PVC-U, PVC-MZ, PVC-C)
  • Fluoroplastyczny (PVDF и ECTFE)
  • Stale odporne na korozję
  • Galwanizernia
  • Kąpiel galwaniczna

Wanny galwaniczne z polipropylenu (PP)

Polipropylen (PP) – jest najpopularniejszym materiałem polimerowym, jest odporny na większość kwasów i zasad i przeznaczony jest do temperatury roztworu do + 100 ° C (krótkotrwale – 110 ° C). Ze względu na doskonałą odporność chemiczną i termiczną polipropylen jest szeroko stosowany zarówno do produkcji wanien kąpielowych, jak i podszewek wewnętrznych powierzchni kąpieli.

Konstrukcja kąpieli galwanicznych z polipropylenu przewiduje montaż pionowych i poziomych płyt wzmacniających; grubość ścianki płyty polipropylenowej określa się w zależności od jakości (ciśnienie, gęstość, temperatura) roztworu, który ma być stosowany w pracy. Wanny wielkogabarytowe produkowane są w metalowej ramie.

Wanny galwaniczne z polichlorku winylu (PCW)

Kąpiele galwaniczne z polichlorku winylu (PVC) są najczęściej stosowane do klarowania i pasywacji (roztwory kwasu azotowego, elektrolity chromowe itp.)

Polichlorek winylu jest najczęściej stosowany do podszewki wewnętrznej; Można go jednak również stosować do produkcji wanien i konstrukcji wanien.

Poszycie kąpieli z polichlorku winylu

Wanna galwaniczna z polichlorku winylu PVDF

Wanny do powlekania polipropylenem wyłożone fluoriplastikiem

Poszycie wanny wykonane jest z polipropylenu (PP). Wewnętrzne powierzchnie kąpieli polipropylenowych wyłożone są fluoroplastikami: PVDF i ECTFE, materiał dobierany jest na podstawie parametrów danego procesu technologicznego – składu elektrolitu, stężenia jego składników, temperatury pracy.

Wanny z wykładziną fluoroplastyczną nadają się do chromowania, pasywacji chromu, polerowania elektrolitycznego, obróbki anodowej chromu itp. Fluoroplast jest odporny we wszystkich środowiskach korozyjnych i wytrzymuje do 140 ° С.

Wanny galwaniczne stalowe

Kąpiel galwaniczna wykonana jest z metalu (stal nierdzewna, zwykła stal węglowa) bez podszewki. Gatunek stali jest wybierany na podstawie technologii galwanicznej. Stalowe ramy wanny są najczęściej stosowane w procesie galwanicznym charakteryzującym się wysoką temperaturą (≥110 ° С) oraz nieagresywnym lub lekko agresywnym środowiskiem (obróbka fosforanowa, utlenianie, zmywanie, suszenie itp.). We wszystkich innych procesach galwanicznych wewnętrzna powierzchnia stalowej ramy wanny jest zabezpieczona (wyłożona) materiałami odpornymi na korozję (tworzywa termoplastyczne, tworzywa sztuczne itp.).

Wanny galwaniczne wyłożone termoplastem

Wanny galwaniczne wykonane są ze stali nierdzewnej lub stali węglowej typu pllain, wewnętrzna powierzchnia metalowych wanien jest wyłożona płytą termoplastyczną (polipropylen (PP), polichlorek winylu (PVC), fluorek poliwinylenu (PVDF), etylen-chlorotrifluoroetylen (ECTFE)).

Materiał wykładziny do kąpieli dobierany jest w oparciu o specyfikę technologiczną procesu produkcyjnego, stężenie elektrolitu i temperaturę roboczą.