REMER POLSKA

Zbiorniki magazynowe i technologiczne

W dużym zakładzie produkcyjnym należy zadbać o to, by ciecze, szczególnie te niebezpieczne, były odpowiednio przechowywane. Dlatego oferujemy zbiorniki magazynowe z tworzywa sztucznego wykonujemy w kształcie cylindrycznym oraz prostopadłościennym. Wykonujemy je w technologii zgrzewania płyt. Wymiary dopasowane są do ograniczeń jakie są obecne na terenie zakładu. Zbiornik zostaje zaprojektowany w oparciu o deklarowaną temperatur pracy oraz rodzaj medium. Zbiorniki można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynku.

Rodzaje pojemników magazynowych

Posiadamy w swojej ofercie dwa rodzaje kontenerów magazynowych – te, które są przeznaczone do przechowywania mediów nieagresywnych, i te, które są przeznaczone do przechowywania mediów agresywnych. Te ostatnie muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, ponieważ ich przeznaczeniem jest przechowywać substancje trujące, żrące oraz łatwopalne. Dodatkowo, wymagają one posiadania zabezpieczenia, które pomoże zapobiec wydostaniu się cieczy z kontenera.

Pojemniki wykonujemy na zamówienie – każdy z nich jest przystosowany wysokością, szerokością oraz materiałem, z jakiego jest wykonany, zgodnie z wytycznymi klienta. Dlatego masz pewność, że kontener będzie idealnie pasował do Twojego przedsiębiorstwa.

Warianty techniczne budowy zbiornika

 • bez dachu
 • dach płaski
 • dach skośny
 • dach stożkowy
 • dno płaskie
 • dno skośne
 • dno stożkowe
 • niezbędne króćce
 • włazy rewizyjneuchwyty transportowe
 • wskaźnik poziomu cieczy
 • drabiny

Zbiorniki technologiczne

Nie istnieje branża przemysłowa, w której nie znalazłoby zastosowania specjalistyczne wyposażenie do realizacji zaawansowanych procesów produkcyjnych. W każdym zakładzie niezbędny jest niezawodny, dedykowany sprzęt. Jako producent termoplastycznych tworzyw sztucznych, oferujemy cylindryczne i prostopadłościenne zbiorniki technologiczne. Projektując je, bierzemy pod uwagę rodzaj medium oraz deklarowaną temperaturę.

Przeznaczeniem naszych wyrobów jest przechowywanie mniej lub bardziej agresywnych substancji chemicznych, a więc żrących, łatwopalnych i trujących. Montaż zbiornika technologicznego odbywa się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jego konstrukcję dopasujemy do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Tworzymy modele o płaskim lub skośnym dnie, z dachem stożkowym, jak również bez zadaszenia, a także z dołączona drabiną.

Zbiorniki na media nieagresywne

Nie wymagają odbioru UDT, jednak na Państwa życzenie mogą być z takim dopuszczeniem wykonane.

Zbiorniki na media agresywne

Zbiorniki na media żrące i trujące grupy 6 i 8 wg klasyfikacji ADR podlegają obligatoryjnie dozorowi UDT. Zbiorniki z tej grupy należy zabezpieczyć na wypadek rozszczelnienia poprzez zastosowanie zbiornika wychwytującego, płaszcza z monitoringiem szczelności lub betonowej tacy wychwytującej.

Zbiorniki projektowane przy użyciu narzędzi 3D CAD.